Hírek

„VERS AZ, AMIT MONDANI KELL” – SZAVALÓVERSENY A KÓSBAN

2019-04-11

Kányádi Sándor gondolataival kezdődött iskolánk költészet napi szavalóversenye április 9-én. A bevezető idézet után 11 tanulónk vett részt a meghirdetett versenyen. Szép számmal akadtak olyan érdeklődők is, akik végignézték a produkciókat, szurkoltak a versmondóknak. Petőfi, Ady, József Attila sorai szólaltak meg ezután, de elhangzottak Karinthy, Weöres Sándor művei is. 
Az eredményhirdetést mindenki nagy izgalommal várta.

I. helyezett lett: Józsa Nóra 9. A, 
II. helyezett: Puj Bianka 10. A, 
III. helyezett: Petri Renáta 11. AB osztályos tanuló.

Különleges jutalomban részesültek diákjaink: az asztalos szakoktatóink által fából készített tintatartót kaptak lúdtollal, ami emlékezteti őket egy olyan korra, amikor még - technikailag is - sokkal nehezebb volt az írás.

Gratulálunk a díjazottaknak és minden versenyzőnek!